• English Website
 • 0%
  ارائه انواع تسهیلات مالی مورد نیاز توسعه محصول و توسعه بازار

  ارائه انواع تسهیلات مالی مورد نیاز توسعه محصول و توسعه بازار

  یکی از اصلی‌ترین خدمات صندوق، ارائه انواع تسهیلات مالی مورد نیاز توسعه محصول و توسعه بازار بنگاه‌ها است. بخش زیادی از بنگاه‌های ایرانی کمتر به اهمیت توسعه محصول و توسعه بازار واقف بوده و در اکثر شرکت‌ها ضعف بزرگی در این دو حوزه دیده می‌شود. صندوق نانو به‌دقت در این حوزه ورود کرده و علاقه‌مند است با ابزارهای مالی و مدیریتی متنوع خود بتواند بخشی از فرایند توسعه بازار و همچنین توسعه محصول که خود مقدمه توسعه بازار است؛ را راهبری و هدایت نماید.

   

  در این راستا صندوق نانو کارگزار مالی، حقوقی و فنی در «نمایشگاه مواد آزمایشگاهی و تجهیزات ساخت ایران» است. مأموریت اصلی  نمایشگاه، توانمندسازی بنگاه‌های فعال در حوزه فناوری از طریق توسعه بازار آن‌ها است. راهکار توانمندسازی بنگاه‌ها مبتنی بر توسعه بازار یک راهکار کم‌خطر و البته مطمئن است. تاکنون روال معمول دولت­­ها در حمایت از شرکت‌ها، بیشتر بر حمایت مستقیم از طریق تأمین مالی، متمرکز بوده است. این نوع سیاست حمایتی اگرچه در برخی موارد، راهگشا بوده اما همواره با خطرات مختلفی نیز روبرو بوده است. در اغلب موارد حمایت مالی، امکان ره‌گیری «چگونگی هزینه کرد منابع مالی» وجود نداشته و حتی چه‌بسا منابع در محلی غیر از منظور سیاست گزار، هزینه شوند. یا اینکه منابع در جای خود هزینه می‌شد اما شرکت به‌اشتباه منابع را صرف هزینه‌های غیر لازم کرده است. اما سیاست حمایتی توسعه بازار در نمایشگاه، مبتنی بر هوشمندی و هدفمندی  بوده و برخلاف روش‌های معمول حمایتی، از طریق توسعه بازار آن‌ها مبتنی بر رعایت استانداردهای لازم و ارائه خدمات کافی شکل گرفته است. این سیاست ازیک‌طرف باعث تقویت توان تولید و استانداردسازی شرکت‌ها و محصولات شده  و از طرف دیگر باعث کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و استفاده بهینه از توانمندی‌های داخلی گردیده است. تاکنون 4 دوره «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» برگزار شده  است. هم‌اکنون آثار اقتصادی این پدیده ارزشمند در قالب افزایش اشتغال، افزایش حجم فروش، افزایش توان صادرات و افزایش توان مالی شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری داخلی قابل‌مشاهده است.

  آخرین اخبار از نمایشگاه سال 1396: تاکنون 136 شرکت، برای ورود به پنجمین نمایشگاه مواد آزمایشگاهی ساخت ایران مدارک اولیه خود را جهت ثبت‌نام برای صندوق ارسال نمودند که از این تعداد، 85 شرکت در مرحله اول تائید، 49 شرکت به علت نقص مدارک رد و 2 شرکت نیز در حال برطرف سازی نقص مدارک هستند. تعداد 39 شرکت نیز در انتظار تائید محصول از سوی ناظر فنی می‌باشند. شکل زیر تصویر آخرین وضعیت نمایشگاه سال آینده را نشان می‌دهد.